درباره ما

به نام پروردگار مهربان مهرگستر

فلات سبز در شوره زار قم

 در اواسط تابستان سال 89 مجموعه ای پویا با همت عده ای از جوانان پرتلاش و متعهد شهر قم حضور خود را به دنیای تعاون اعلام کرد.دانش و کوشش مدیران و همکاران این مجموعه  برای رسیدن به اهداف متعالی در زمینه تعاون و بهره مندی از مواهب الهی موجب گردید تا شرکت فلات سبز قم به شماره 9884 به ثبت رسد و از همان سال فعالیت خود را در زمینه کشاورزی و دامپروری آغاز نماید.

فلات سبز ، پیشرو در عرصه های سبز

این شرکت  تاکنون توانسته است در بسیاری از عرصه های کشاورزی و دامپروری فعالیت های مثمر ثمری را انجام دهد و بهترین نتیجه را در این مدت کوتاه  از زمین و کاشته هایش و حیوانات و داشته هایش بگیرد.

تولید انواع محصولات کشاورزی مانند پسته و زعفران ،تولید انواع غلات مثل ذرت ،گندم و جو ،تولید قارچ و تولید و بسته بندی انواع گیاهان دارویی تنها بخشی از فعالیت های این شرکت در زمینه کشاورزی است.

شرکت فلات سبزدر زمینه تولید و پرورش دام و طیور نیز به تولید مرغ و شتر مرغ ، تولید ماهی، پرورش زنبور عسل و….پرداخته است.

تامین تمام زیر نهادهای کشاورزی، تهیه و توزیع ادوات و ماشین آلات کشاورزی( مکانیزاسیون کشاورزی)،تسطیح اراضی، لوله گذاری اراضی وآبیاری به شیوه بارانی نیز از دیگر فعالیت های ارزنده این شرکت می باشد.

اقدامات فلات سبز قم به همین جا ختم نمی شود چرا که این مجموعه در زمینه تهیه و توزیع خوراک دام،تهیه بذر و کود شیمیایی، تولید محصولات ارگانیک، تهیه و توزیع سموم وهمچنین شرکت در مناقصه ها و مزایده هاو صادرات و واردات کالاهای مرتبط با فعالیت شرکت کارهای ویژه ای انجام داده است.

شایان ذکر است که این شرکت در حال حاضر به میزان 100 هکتار زمین زیر کشت جو و به میزان 35 هکتار زیر کشت گندم و 25 هکتار نیز زیر کشت یونجه دارد و در تابستان کشت پنبه و ذرت نیز به این محصولات اضافه می شود.

همچنین این مجموعه با همکاری ارگانهای مربوطه ،آمادگی احداث ساختمانی جهت حمایت از فرش دستبافت به ویژه فرش ابریشم را با نهایی شدن سرمایه اولیه دارا می باشد.

 کارنامه سبز فلات سبز  

فلات سبز قم در برخی محصولات خود پا را از عرصه ملی فراتر گذارده و موفق به صادرات محصولاتی چون پسته و زعفران به کشورهایی چون هند و هلند گردیده است.

شرکت فلات سبز قم عضو شورای مشترک ایران و هند و عضو اتاق مشترک ایران و ایتالیا  می باشد و با شرکتهای معروف کشور هلند همکاری گسترده ای دارد.

این مجموعه همچنین دارای همکارانی در استانهای کرمان – اذربایجان شرقی – گیلان – مرکزی – خراسان رضوی – هرمزگان – تهران – سمنان  و فارس می باشدکه توسعه صادرات برخی تولیدات مجموعه ازطریق مساعدت ها و همکاری متقابل همکاران شرکت در این استان ها صورت گرفته است. و همچنین ثبت شرکت بین المللی اطلس تجارت قاره سبز کهن که خیلی اهمییت دارد برای اینده این شرکت و شهر قم

 یکی دیگر از امتیازات فلات سبز قم دریافت پروانه مکانیزاسیون کشاورزی و نیز کارت بازرگانی است که ویژگی برجسته ای برای مجموعه رقم زده است.

و در نهایت یکی از درخشان ترین نمرات فلات سبز قم کسب رتبه پنجمی در استان قم و ایران در زمینه کشاورزی در سال های 1391و 1394 می باشد که برگ زرینی در کارنامه فعالیت های این شرکت به حساب می آید.

طرح های سبز فلات سبز

   طرح بزرگ اقتصادی فلات سبز

     در این طرح که با هدف رونق بخشیدن به اقتصاد استان و کشور در چشم اندازی ده ساله طراحی گردیده است،پس از کارشناسی موقعیت شرکت ، آزمایش آب و خاک وبررسی  موقعیت خاص جغرافیایی شرکت طرح های اقتصادی ذیل جهت اجرا معرفی می گردد.

1-  احداث گاوداری شیری و پروار نعتی به وسعت4500 متر مربع

2-  احداث کارخانه لبنیات به وسعت 4000 متر مربع

3-  احداث گلخانه و ساختمان بسته بندی محصولات کشاورزی و محصولات دامپروری

4-  احداث ساختمان مکانیزاسیون کشاورزی به وسعت 3850 متر مربع و کشت مکانیزه (تسطیح اراضی،آبیاری تحت فشار و قطره ای)

5-  احداث ساختمان بازرگانی شرکت به وسعت 2918 متر مربع و صادرات و واردات محصولات کشاورزی و کالاهای مجاز

6-  ایجاد مرغداری و پرورش ماکیان و ایجاد فضایی مناسب و حمایت از تولید عل

7-  احداث باغ پسته و انار و زیتون به میزان 60 هکتار به صورت مکانیزه و بسته بندی محصولات آن

8-  ایجاد مزرعه زعفران به میزان 2 هکتار

9-  احداث استخر پرورش ماهی و پرورش قارچ خوراکی

 

  طرح تعویض و ملایم کردن خاک رس سخت و ماسه ای

این طرح در 10 بند در اختیار استاندار محترم قم قرار گرفته است که طی آن خاک رس سخت و ماسه ای با انجام فرمولاسیون مناسب و ویژه تبدیل به خاکی قابل کشت و زرع می گردد.

این طرح در اراضی شخصی مدیر عامل شرکت مورد آزمایش قرار گرفت که منجر به برداشت حدود 5 تن جو از زمینی غیر قابل زرع در سال گذشته گردید.

 به نظر مدیر عامل شرکت اگر با اجرای این طرح همکاری لازم صورت می گرفت بدون شک رتبه اول کشور و حتی خاورمیانه در اختیار فلات سبز قم قرار می گرفت.

رفع نیاز منطقه جهت  بازاریابی محصولات باغات اطراف شرکت

 با بررسی انجام شده توسط مدیر عامل شرکت  و رصد زمین های زراعی اطراف مشخص گردید که اخیرا خرده مالکها رو آورده اند به تغییر کشت زراعی به باغی و به ویژه کشت پسته  تا جایی که نزدیک به 2000 هکتار از زمین های اطراف به شعاع 10 کیلومتری این شرکت دارای باغات 3 تا 5 ساله هستند که در آینده  نزدیک نیازمند فضایی جهت فروش و توزیع محصولات خود خواهند بود .

این شرکت با قرار گیری در موقعیت مکانی بسیار مناسب،  بهره مندی از پرسنل مجرب و آموزش دیده  و نیز به جهت نزدیکی به خطوط راه آهن و بزرگراه می تواند در رفع نیاز باغداران عزیز  جهت تشکیل شبکه بازاریابی و فروش محصولات باغی ایشان نقش سازنده ای را ایفا نماید. که البته این مهم با همکاری  و مساعدت مسئولان ذی ربط امکان پذیر خواهد بود.

سرعت گیرهای(مشکلات) فلات سبز

 • عدم تشکیل پروانه صنفی کشاورزی  علی رغم دارا بودن اجاره 99ساله از طرف شرکا با گذشت نزدیک به 4 سال از فعالیت شرکت
 • عدم پاسخگویی روشن و موثر بخشداری مرکزی قم و سازمان جهاد کشاورزی قم به درخواست شرکت جهت احداث انباری و هانگار علی رغم وجود استعلامات لازم و پیگیری های 4 ساله شرکت
 • چالش با بنیاد شهید استان قم در خصوص استرداد اراضی کشاورزی مازاد شرکت جهت احداث باغ پسته و گاوداری صنعتی در قریه شمس آباد پس از نقشه برداری ها و استعلامات لازم از سازمانهای مربوطه
 • وقت گیر بودن  تغییرات صورتجلسات جهت ایجاد تغییرات در اساسنامه شرکت یا ثبت افزایش سرمایه توسط اداره کل کار و رفاه

 

رزومه سبز مدیر عامل فلات سبز

 • عباس صادقی  فرزنده حبیب اله  متولد 1355
 • مدیر عامل شرکت فلات سبز قم و رییس شرکت بین المللی اطلس تجارت قاره سبز کهن
 • فوق لیسانس فیزیولوزی از دانشگاه اشتیان و تهران (لیسانس و فوق )
 • کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
 • کارشناسی سینما
 • متخصص در کشت محصولات کشاورزی
 • تخصص در به کار گیری ماشین الات و ادوات کشاورزی
 • دانشجوی MBA , MARKETING موسسه و پزوهش ومشاوره بازرگانی  استان قم
 • مهارت در کشاورزی ارگانیک و کشاورزی حفاظتی ,و خاکورزی
 • مهارت در بکار گیری سیستم GPS , GIS
 • مهارت در عکاسی و قیلمبرداری و فیلمنامه نویسی

چشم انداز فلات سبز

شرکت فلات سبز قم با اعتقاد به کار گروهی و اعتماد به نیروی کار و اندیشه همکاران جوان خود می تواند آینده ای درخشان  را جهت اعتلای اقتصاد استان و کشور  رقم زند و در سال 1404 هجری شمسی جزء بزرگترین شرکت های تعاونی آسیا باشد.

جا دارد از مرحوم جناب  آقای بهرامی مدیریت قبلی  اداره تعاون که با راهنمایی ایشان شرکت پیشرفت زیادی نمود و همچنیین جناب اقای حسین خادمی و بیدگلی هم تشکر میکنیم به خاطر مساعدت کنونی برای پیشرفت بهتر شرکت در آینده

در انتها هم از جناب اقای حسن محمدی مبارز مدیریت محترم موسسه اموزش بازرگانی قم و پرسنل این موسسه به خاطر زحماتشان برای ارتقا دانش مدیریتی و از جناب اقای دکتر مهرداد صحرایی به خاطر اعتماد به اینجانب و راهنمایی برای صادرات تشکر می نماییم